Zondag 17 januari komt de Eucharistieviering die de RKK uitzendt vanuit de Jacobus de Meerderekerk in Den Haag. Voorganger is dr. Ad van der Helm.
Sinds 10 januari kent de zendtijd van de Rooms-Katholieke Kerk (RKK) op een nieuwe opzet van Heilige Missen op televisie. Die zijn in 2010 elke week op het scherm, komen uit alle bisdommen en laten daarmee de verscheidenheid en vitaliteit van de Katholieke Kerk in Nederland zien. RKK-zendtijd is in 2010 op de zondagochtend van 9.35 tot 11.00 uur aanwezig op Nederland 2 onder de titel ‘Katholiek Nederland kerkt in..’.. Voorafgaand aan de eucharistieviering is er elke keer een geloofsgesprek met inspirerende katholieken. Dat vindt plaats in de kerk waar ook de eucharistieviering vandaan komt. Zo wordt op een nieuwe manier het contact gezocht met de kijker.
De vieringen worden gespreid over alle zeven bisdommen; elk bisdom komt zeven keer per jaar aan bod en wijst daartoe één kerk en één voorganger aan.
Er is in RKK-zendtijd gekozen voor diversiteit van de vieringen uit het hele land omdat dit ook beter aansluit bij de religieuze zoeker van deze tijd en recht doet aan de regionale eigenheid van de bisdommen. Daarnaast is er meer ontvankelijkheid voor authentieke geloofsgetuigenissen. Die komen iedere zondag aan bod in het geloofsgesprek dat voorafgaat aan de eucharistieviering. RKK-zendtijd biedt zo anderhalf uur lang op de zondagochtend van Nederland 2 een totaalpakket en laat zien hoe de verschillende regio’s van katholiek Nederland kerken en geloven. Het programma heet dan ook niet toevallig ‘Katholiek Nederland kerkt in….’.
Intenties
U kunt intenties insturen voor de eucharistievieringen naar: RKK Pastoraat, Postbus 23000, 1202 EA Hilversum.
E-mail: RKK-Mediapastoraat .Voor uw intentie wordt een bijdrage gevraagd van €10,-. Maak uw bijdrage over op giro 9110299 t.n.v. Landelijke Instelling ten dienste van RK-Mediapastoraat te Hilversum. Voor wie een gift of donatie wil overmaken, is het goed te weten dat het Mediapastoraat een ANBI-status heeft
[Bron: RKK]