Verdergaan naar hoofdinhoud Aanmelden
 
 
De Rotterdamse Vereniging voor Katholiek Onderwijs (RVKO) stelt een scriptieprijs in.

De scriptieprijs voor studenten van de katholieke pabo Thomas More is bedoeld om innovatieve ideeën voor het vak Godsdienst/Levensbeschouwing te stimuleren. Deze jaarlijkse scriptieprijs is door het bestuur van de vereniging ingesteld en vernoemd naar bisschop Van Luyn, die afscheid neemt als Bisschop van Rotterdam op 18 juni 2011.

De scriptie is nodig voor het behalen van de akte Godsdienst/Levensbeschouwing, die alle leerkrachten van de RVKO nodig hebben om op een katholieke school te mogen werken. Frie van Os, voorzitter van de vereniging: ‘Het is een bijzondere opgave om katholiek onderwijs aan te bieden in een stad als Rotterdam. Dit vraagt om vernieuwende inzichten die komen van jonge, gedreven studenten.’ De prijs bestaat uit een geldbedrag van € 1000,- en wordt voor het eerst uitgereikt na het komende collegejaar (2011-2012).

Bisschop Van Luyn was ruim 17 jaar bisschop van Rotterdam en heeft samengewerkt met de RVKO om het katholieke onderwijs in de stad vorm te geven. Van Os: ‘Het is een belangrijke opdracht om ons katholiek levensbeschouwelijk onderwijs voortdurend te vernieuwen, met groot respect voor de evangelische traditie.  Niet voor niets kiezen ieder jaar meer ouders voor een RVKO school.’

De RVKO is een vereniging die al ruim 135 jaar scholen voor Katholiek Onderwijs in Groot Rotterdam bestuurt en beheert. Onder het bestuur van de vereniging ressorteren 63 basisscholen, waar bijna 20.000 kinderen onderwijs volgen.


Terug