Uitreiking jubileumboek 125 jaar VNB
14 oktober 2008
In het hotel Jeanne d’Arc is in de loop van de avond is het VNB jubileumboek '125 jaar betekenisvol ontmoeten' door VNB voorzitter Ton Huitink aangeboden aan Mgr. Perrier, Bisschop van Tarbes - Lourdes en aan Mhr. Anton, gedelegeerde voor de burgemeester van Lourdes.
De auteurs, Nicolien Hendrik-Buysse en Hettie Buts-Van der Ven, laten zien hoe in het kleurrijke heden en verleden op bedevaart wordt gegaan. Centraal hierin staan diverse ontmoetingen van pelgrims. In het boek zijn illustraties te vinden die mogelijk antwoord geven op vragen als:
- “Wat zoek ik in Lourdes?”,
- “Wat vind ik in Lourdes?” en
- “Waarom wil ik steeds terug naar Lourdes?”
Het voorwoord is geschreven door Mgr. A.H. van Luyn s.d.b. De bisschop van Rotterdam feliciteert VNB van harte en wenst haar toe “dat zij ‘betekenisvol ontmoeten’ mogelijk blijft maken, tot in de lengte van jaren.” Reeds in december 2008 vindt de aftrap plaats van Lourdes 2009 dat ditmaal het thema Bernadette draagt. De Bisschop overweegt om volgend jaar opnieuw op bedevaart te gaan naar Lourdes met de pelgrims uit zijn bisdom.